Chcę być wolnym...uczciwym już jestem.
piątek, 02 listopada 2012

Daleko mi do zawierzenia teoriom spiskowym, wybuchom w Tupolewach, czy morderstwach, ale są pewne granice, po przekroczeniu których zaczynają się w człowieku budzić wątpliwości. Samobójstwo Olewnikowych oprawców, samobójstwo Petelickiego, samobójstwo, samobójstwo, samobójstwo...

Czy jest to pójście na łatwiznę ze strony prokuratury, czy celowe rozwiązanie problematycznej kwestii?

niedziela, 10 czerwca 2012

Przez ostatnie 4-5 lat forum GW poważnie się zmieniło na gorsze. Ciekawi mnie ilu komentatorów na etacie klepie wpisy "opiniotwórcze".

piątek, 30 marca 2012

Zacytuję tutaj jeden z poprzednich wpisów i odniosę się do cen i ich zmiany od roku 2004. Bardzo dobrze pamiętamy rok 2008 i 2009, zatem...

Wechta na ul. Saperskiej:

- styczeń 2006: 3424 - 3638zł/m2, boks postojowy 27tys. zł za sztukę (źródło w linku powyżej)

- maj 2009: 6200zł/m2 (źródło wygasło)

Dodam dzisiejszą wycenę:

- kwiecień 2012: 4650zł/m2 (źródło)

Sprawdziłem i policzyłem inflację GUS'ową od 2006r do 2012r i wynosi ona 20,7% (ciekawostka - od 2004r wynosi ona ponad 27%). Wychodzi mi z obliczeń, że cena mieszkania z roku 2006 z uwzględnieniem inflacji dziś wynosiłaby 4133zł. Jeżeli jesteś w stanie utargować "w Wechcie" 500zł na m2 to kupisz mieszkanie w cenie sprzed boomu. Czy twoja pensja od 2006r wzrosła o prawie 21%?

Czy podwyższenie wieku emerytalnego pomoże w czymkolwiek? Odrobinę, ale nie tu leży problem z brakiem pieniędzy na emerytury. To zaledwie jeden z kilkunastu elementów systemu (chyba rządzący nie rozumieją tego słowa), który musi zostać zreformowany.

Podstawowym problemem jest relacja osób pracujących do niepracujących. Poprawić ten wskaźnik można (licząc od tego, który da najszybszy i największy efekt):

  • obniżenie kosztów pracy poprzez likwidację PIT (podatek drogi w poborze, obciążający pracę, powodujący bezrobocie)
  • obniżenie kosztów ZUS i ujednolicenie składki (podatku) jako jednego podatku celowego (obecnie są to 3-4 przelewy do ZUS)
  • usunięcie przywilejów emerytalnych, zrównanie wieku emerytalnego, można go nawet obniżyć stosując wiek bazowy na poziomie 67 lat - równy 100% emeryturze podstawowej (każdy miesiąc wcześniejszego przejścia na emeryturę to 2% niższa emerytura, każdy miesiąc później to o 2% wyższa)
  • uzależnienie wysokości emerytury od posiadanego budżetu na ten cel i komunistyczne (a pfu) dzielenie równo przez wszystkich emerytów w zależności od tego kiedy przeszli na emeryturę (punkt wyżej)
czwartek, 27 października 2011

Muszę skrobnąć wpis nt. tego co dzieje się na rynku kredytowym, bo będzie się on ładnie komponował z poprzednimi wpisami i tym co czeka nas od 2012r.

nowa rekomendacja to m.in zdolność liczona na max 25 lat i rata maksymalna do 50% dochodu gosp. domowego.

Będzie się działo...oj będzie

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/oko-na-swiat/krajobraz-po-rekomendacji-s,19575,1

sobota, 06 sierpnia 2011

Jeżeli samobójstwem nazwiemy targnięcie się na własne, życie bez uwzględnienia przyczyn pośrednich i bezpośrednich, to faktycznie nie ma sensu szukać winnych.

Ciekawi mnie jednak co wiedział lub czym podpadł bezpiece p. Lepper, że ta zmusiła go (tak jak wcześniej Blidę, morderców Olewnika i kilku innych) do targnięcia się na własne życie? 

środa, 15 czerwca 2011

Wynika z tego, że jednak rządzący zdecydowali się na drukowanie pieniądza. Nie jest to dobra wiadomość.

Kiedyś napisałem tak:

http://bogulo2.blox.pl/tagi_b/3004/inflacja.html

Sprawdza się właśnie jeden ze scenariuszy. Chcąc ratować popyt na rynku wpompowuje się w niego więcej pieniędzy...niedobrze. 

niedziela, 17 kwietnia 2011

Myślałem, że uda mi się wybrać, choćby dzięki temu, że ostatnio mam niedaleko, ale nic z tego nie wyszło...i nie żałuję.

Mam średnio pozytywne odczucia po tym co zobaczyłem i przeczytałem nt Kongresu. Gdybym jeszcze opierał się na mediach publicznych opiniując to co się wydarzyło...

1. Tekst posła, który kompromituje się mówiąc, że głosuje na coś, czego nawet nie przeczytał (a może o to chodziło...tylko nikt tego wybiegu nie zrozumie)!!!

2. Obecność posłów obecnej kadencji...przecież to ci z bandy czworka panie Januszu Korwin Mikke!!! Po co się nimi otaczać?

3. Przemówienie JKM. Panie Januszu, w niewielu mediach pojawiła się wzmianka o Kongresie, ale zawsze było to identyfikowane z Panem. Pańskie przemówienie było tragiczne i nie dało się go słuchać. Był Pan zupełnie nieprzygotowany, a szkoda... To co Pan mówił jest znane pańskim wyborcom, także w tej formie w jakiej Pan to przekazuje. Proszę mi napisać/powiedzieć: Jak chce Pan przebić 3-5% poparcia???

Tych, którzy nie głosują Pan nie przyciągnie. Jest szansa na tych, którzy obecnie dają kreskę na PO, PiS i PSL....ale czym?

Tekastami o Adolfie??? Nieważne co Pan przekazuje, odbiór wyborców PO, PiS i PSL jest jednoznaczny. A może tym, że mamy wybić komunistów???

Niech Pan waży słowa i zatrudni dobrego PRowca.

Cóż...

Był to w dużej mierze Konkres Zmarnowanej Szansy :(

czwartek, 17 marca 2011

...to tylko kwestia czasu.

Sądziłem, że moje pokolenie coś zmieni, że będzie inne, ale nic z tego. Karmione papką, ołupione przez media powiela błędy swoich poprzedników i przesiąka starym systemem. Przykłady mam na codzień. Niebawem przytoczę...

wtorek, 19 października 2010

...powinien dostać "czapę", ale niestety...

Zastanawia mnie motyw. Sprawca nijak nie pasuje mi do POpaprańca i wyjaśnienia padające z jego ust brzmią jakoś nieswojo. Na tragedii zyskał tylko PiS i niestety, ale rodzi mi się w głowie straszna myśl, że ten psychol działał na zlecenie Jarka i spółki.

Czyżby Jarek by zdobyć poklask był gotów zlecić psychopacie "zaciukanie" kogoś z własnego otoczenia??? A może maczał paluchy...stop...nie brnę dalej...

LINK

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14
O autorze